Besteci & Söz Yazarı

Besteci, söz yazarı ve şarkıcı olan Emre BAY, 17 Eylül 1993 tarihinde İstanbul’un Bayrampaşa ilçesine dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Nail Reşit İlköğretim okulunda tamamlayarak, lise öğrenimine Bayrampaşa Tuna Lisesinde devam etti.Açık öğretim fakültesinde Radyo-Tv bölümünü 2. Sınıfta, Sosyoloji bölümünü 3. Sınıfta bırakarak müzik kariyerine yöneldi.

Sahne hayatına 13 yaşında darbuka ile atılan Emre, 16 yaşında gitarıyla canlı müzik yaparak geçimini sahnelerden kazanmaya başladı. İstanbul’da yüzlerce mekanda sahne aldı. Son olarak Haktan CANEVİ gibi bir çok ünlü ismin sahne aldığı Bakırköy nispette 2.5 sene ön sahne yaptı ve evini stüdyoya çevirip sosyal medyadan devam etme kararı alarak canlı müzik hayatına son verdi.

İlk teklisi Dj Ercüment Karanfil’in,

Seda Sular (Tripkolik), Tuğba Altıntop, Lara gibi isimleri bulunduğu “Şampiyon” albümünde 17 aralık 2014 yılında “Ayrı Gayrı” ile dinleyicileri ile buluştu.

28 Nisan 2016 yılında ise Dj Ercüment Karanfil ile birlikte sözü müziği Emre BAY’a ait olan “Kalpler Kolay Sevmez” şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı. Şarkıya yüzlerce Dj remix yaparak o seneye damgasını vurdu.

26 kasım 2017 yılında “ Hey Can” şarkısıyla yine büyük bir hit yakalayarak kariyerine devam etti.

17 Kasım 2017 yılında İlhan GÜL’ün teklisi “ Lazım Şart Gerekli “ parçasının Söz ve Müziğine imzasını attı.

24 Aralık 2019 yılında “ Hayat Bazen “ isimli singlesi ile, müzik hayatına kısa süreli bir mola verdikten sonra 2022 yılında tekrar çalışmalarına start veren Emre, kendi stüdyosunda yeni parçalar için çalışmalara başladı.